Pátek 12. 6. 2020 - UČIVO

Publikováno: 11. 6. 2020

Dobrý den, milé děti, drazí rodiče,

dle zpráv se spíše přikláníte k uspořádání našeho společného setkání ke čtvrtku 25.6. Tímto Vás tedy předběžně zvu na naše společné rozloučení, které proběhne ve čtvrtek 25.6. 2020 od 17:00 hod., místo bude upřesněno, u srubu GIZELA bohužel zakázali rozdělávání ohně. Podrobnější informace doplním během následujících dní. Moc se na Vás všechny těším, už teď je mi zároveň smutno, že se budeme loučit.

Dnes jsem pro vás (žáčci moji) připravila následující učivo:

ČESKÝ JAZYK

Téma: Opakování učiva - předpony, gramatické jevy

Povinně: uč. str. 146/cv. 23 - stačí ústně se zdůvodněním

Povinně: uč. str. 147/cv. 24 - ústně

Povinně: uč. str. 147/cv. 25 - slabě do učebnice, folie

Povinně do sešitu: uč. str. 147/cv. 26

Téma: G - Stavíme z krychlí - rozvoj prostorové představivosti

Ačkoliv nás autoři vybízí, abychom si do školy přinesli stavebnice a různě veliké krabice, není to opravdu nutné. Stačí si prohlédnout v učebnici, jak vypadá jednotková krychle a hned vám to bude vše jasné.

Uč. str. 47/přečti si růžový rámeček

Uč. str. 47/cv. 2, 3, 4, 5, 6 - vše stačí ústně (doma stačí zakroužkovat nebo napsat do učebnice, vyfotit a poslat mi to)

Povinně do sešitu: uč. str. 49/cv. 3, 4, 5, 8, 10

Dávám k dispozici list vhodný k tisku - ,,Stavíme z krychlí" - přiložený soubor.

ANGLICKÝ JAZYK

Téma: Reading, speaking, listening - čtení, mluvení, poslech

Povinně: uč. str. 72/Culture - cv. 1a) - poslech zde Page 72/ex.1a) (můžete do sešitu, na papír, do učebnice)

Uč. str. 72/přečíst text, přeložit - stačí ústně (chápu, že doma je to trochu problém, tak aspoň dle možností)

+ zkusit odpovědět na otázky ve cv. 4

Povinně: prac. s. str. 70/celá - přepis poslechu bohužel nemám, odpovědi si vymyslete; vložila jsem dnes přepis poslechu ze středy

VLASTIVĚDA

Povinně: uč. str. 46/Cestujeme po Evropě - přečíst - až po str. 50 (stačí jen přečíst)

Na stránkách České televize lze zhlédnout krátká videa o jednotlivých evropských zemích, vkládám odkaz.

Dnes je to opravdu vše. Přeji vám hezký víkend. S pozdravem V. Dočekalová