Naše devítka

 

My jsme žáci 9.A a někteří chodíme do této školy už devátý rok. Někteří se známe ze školek, jiní jsme se poznali až po příchodu do této třídy. Jsme rádi za to, že tady máme kamarády. Máme tu zábavu. Každý z nás je jedinečný. Má jinou povahu. Jinou rodinu. Jiné zájmy. Jinou motivaci. Někdo rád vtipkuje s učiteli, jiný táhne hodinu. 

Ale jedno máme společné a to stejnou třídu a stejné učitele. Jenže za pár měsíců pro nás tahle každodenní jistota skončí. Záleží jen na nás a taky trochu na štěstí, jaká bude naše další stanice. 

Kluci a holky z 9.A   

 

Třídní učitel

Konzultační hodiny
Kdykoliv po předchozí domluvě

Kalendář akcí

10:30

Tato Shakespearova komedie nás čeká v Divadle na Fidlovačce. 

Sen noci svatojánské patří nesporně mezi nejkrásnější a diváky nejoblíbenější Shakespearovy komedie. Tento kouzelný příběh, odehrávající se o májových svátcích by se nejspíš nikdy nestal, nebýt jedné čarovné noci, která všechny bytosti pojí, rozděluje a znovu svádí dohromady. Dva páry poblázněných milenců, král Théseus a krásná Hippolyta, král s královnou elfů, všudypřítomný Puk nebo skupinka řemeslníků, kteří musí přes noc secvičit „krutěkrvavou komedii k pláči“ o osudové lásce. Ti všichni se stávají součástí magické letní noci, během níž je vše dovoleno a stát se může cokoliv… 

Sen noci svatojánské v překladu prof. Martina Hilského uvádějí  při příležitosti 400. výročí Shakespearova úmrtí.

více na www.fidlovacka.cz

 

Rychle k cíli