Přijímání do přípravné třídy

O zařazení do přípravné třídy rozhoduje ředitel školy na základě písemné žádosti zákonného zástupce a písemného doporučení školského poradenského zařízení.

Pro zařazení dítěte do přípravné třídy musí být splněny všechny následující podmínky:

• dítěti byl povolen odklad školní docházky
  • zařazení dítěte do přípravné třídy vyrovná jeho vývoj (konstatování tohoto předpokladu musí být součástí písemného doporučení školského poradenského zařízení, na jehož základě ředitel školy o zařazení dítěte do přípravné třídy rozhoduje, může být i součástí žádosti odklad povinné školní docházky).
  • v případě většího počtu žádostí bude ředitel školy rozhodovat na základě daných kritérií, viz níže

KRITÉRIA PRO PŘIJETÍ DÍTĚTE DO PŘÍPRAVNÉ TŘÍDY

1) Dítě s místem trvalého pobytu, v případě cizinců s místem pobytu, patří do spádového oblasti Základní školy, Praha 4, Pošepného náměstí 2022

2) Dítě s místem trvalého pobytu, v případě cizinců s místem pobytu, v MČ Praha 11

Od 19. dubna do 6. května 2021 je možné doručit žádost o zařazení vašeho dítěte do přípravné třídy pro školní rok 2021/2022 spolu s doporučením o jeho zařazení od pedagogicko-psychologické poradny.

Dne 19. 5. 2021 bude seznam přijatých dětí vyvěšen u hlavního vchodu do budovy školy a na webových stránkách školy.

Ředitelka základní školy může vyřadit dítě z přípravné třídy z těchto důvodů:

• na žádost zákonného zástupce dítěte
  • jestliže dítě bez omluvy zákonným zástupcem dítěte nedochází do přípravné třídy nejméně jeden měsíc nepřetržitě
  • jestliže počet zameškaných dní bez omluvy zákonným zástupcem dítěte překročí 30 dní ve školním roce

Informace pro rodiče, kteří byli s dítětem u zápisu do 1. třídy v JINÉ ŠKOLE:

Dostavte se do naší školy s rozhodnutím o odkladu povinné školní docházky od ředitele školy, do které jste dítě zapsali, s vyplněnou přihláškou do přípravné třídy potvrzenou pedagogicko-psychologickou poradnou, s rodným listem dítěte a svým občanským průkazem. Děti zapsané do jiných škol přijímáme pouze při nenaplnění kapacity přípravné třídy našimi žáky. Děti s trvalým pobytem jinde než v MČ Praha 11, které jsou zapsané do jiné školy, přijímáme pouze při nenaplnění kapacity přípravné třídy dětmi s trvalým pobytem v MČ Praha 11.

Přípravné třídy jsou určeny zejména dětem s odkladem školní docházky, kterým školské poradenské zařízení přípravnou třídu doporučí. Cílem je, aby dítě mohlo následně lépe uspět ve vzdělávacím procesu základní školy. Jedná se o děti, u kterých je předpoklad, že zařazení do přípravné třídy vyrovná jejich vývoj.

Průběh vzdělávání v přípravné třídě:

Vzdělávání se poskytuje bezúplatně.

Časový rozsah vzdělávání probíhá v době od 8.00 hod. do 11.40 hod.

Přípravná třída se nezapočítává do doby školní docházky, děti se neklasifikují.

Děti mohou navštěvovat školní družinu a docházet do školní jídelny na obědy.