21. 9.

Publikováno: 20. 9. 2021

Vážení rodiče, milé děti,

bohužel Vám musím sdělit, že od dnešního dne jsme ve třídě ze zdravotních důvodů nepřítomna. Mohu Vám proto jen sdělit návrh výuky, kterou jsem zastupujícím pedagogům zanechala.

V prní hodině tělesné výchovy se uskuteční rocvička v tělocvičně, dále bude následovat pohybová hra Rybičky. Po rozehřátí budou následovat týmové souěže zaměřené na spolupráci ve skupině. Nakonec si žáci za odměnu zahrají vybíjenou.

V druhé hodině se uskuteční ranní kroužek, ve kterém se žáci postupně popřejí pěkný den :-) Následně bude pokračovat improvizační hrou na podporu kolektivu třídy: Místa si vymění ti ... Otázky budou směřovat na stmelení kolektivu a podporu vzájemných přátelských vztahů ve třídě, bude kladen důraz na zjišťování informací o žácích navzájem.

Ve třetí hodině se zopakuje učivo druhého ročníku v základech aritmetiky. Bude se procvičovat na interaktivní tabuli v programu AlfBook, kde se žáci zaměří nasčítání a odčítání do 20 bez přechodu základu 10. Na tyto početní operace se žáci zaměří i ve svých pracovních sešitech z matematiky na straně 3. Společně budou řešit jednoduché slovní úlohy a příklady do 20, kde bude zařazována individuální i skupinová práce s kontrolou správnosti výsledku.

Čtvrtou vyčovací hodinu se zaměří na novou slovní zásobu WEATHER "Počasí". Seznámí se s novými slovíčky, které budou obrazově vysvětleny:

slunečno - sunny

zataženo - cloudy

bouřka - storm

duha - rainbow

mlha - fog/fogy

déšť - rain/rainy

sníh - snow

V další části hodiny ve skupinkách se pokusí vytvořit svoje vlastní obrazové pomůcky na téma počasí pro další výuku.

V páté hodině budou vytvářet Podzimní stromy. Jako inspirace a manuál pro vlastní tvorbu jim bude sloužit video. Za pomocí černé fixy a voskovek či kříd vytvoří své vlastní podzimní stromy. Mohou je doplnit o houpačku, ptáčky,... Pro doplňky pracují pouze s černou fixou.

Na dětské výtvory se již moc těším :-) :-) :-)

S poudravem

H. H.