Výuka na 25/3/2020

Publikováno: 22. 3. 2020 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Dobré ráno milé děti,

dnes je středa a začínáme češtinou.

Český jazyk

Pamatujete si ještě slovní druhy? Máme jich 10 a připomene vám je kytička na straně 84. Teď zkus slova škola, ale, bum, on, šest, šít, rouška, pod, počítat, velký, sto, mňau, dnes, ať, malovat, křeček napsat ke správným slovním druhům. Pracuj podle přiloženého vzoru.

1. 6. dnes
2. 7.
3.      8.
4. 9.
5. šít 10.

Hotové cvičení zašli ke kontrole.

Nyní budeme pokračovat cvičením 7 na straně 85. Nejdříve si prohlédni pohlednici na obrázku. Vpravo je adresa, vlevo přání k svátku. Pohlednici vytvoř ze čtvrtky nebo papíru a napiš na ni přání k Velikonocům pro svého kamaráda včetně adresy a namalované známky. Na druhou stranu namaluj jarní obrázek (zajíčka, kuřátko, pomlázku, vajíčka,...). Tento obrázek bude tvůj dnešní úkol z výtvarné výchovy. Obě strany pohlednice pošli, vystavíme je ve fotogalerii. A teď máš první přestávku!

Matematika

Dnes tě čeká samé počítání, pracuj svým tempem, můžeš začít libovolným cvičením.

30/1 - počítej příklady, můžš psát rozklady, ale nemusíš

30/2 - pod každou bublinku napiš výsledek a pak ji vybarvi, u žluté rybičky najdeš z písmenek krátkou tajenku.

30/3 - zapiš ke každému trojúhelníku 2 příklady na sčítání a 2 na odčítání

30/4 - piš čísla o 4 větší

30/5 - nejdříve napiš nad příklady výsledky, pak je porovnej

30/6 - piš výsledky příkladů nad závorky, pak příklady spočítej

Sláva! Blahopřeji ke splnění úkolů. teď si můžeš odpočinout.

Čtení

V čítance si najdi stranu 88, 89 a přečti si příběh z knížky o kosích bratrech. Tentokrát se vydali na pouť. Umíš odpovědět i na otázky pod textem na straně 89?

Psaní

Dnes budeme přepisovat části těla čtyřnohých zvířat a 2 větné celky, také o zvířatech.

Výtvarná výchova

Namaluj velikonoční nebo jarní obrázek na pohlednici (ze čtvrtky či papíru) a pošli obrázek mailem nebo na telefon.

Pro dnešek je to všechno. Měj se hezky.

Myslí na tebe tvoje paní učitelka