Výuka na 20/03/2020

Publikováno: 19. 3. 2020 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milé děti!

Ještě jednou děkuji všem dětem, které poslaly svá cvičení či obrázky. Dnes je pátek, víte, co dnes začíná? Ano, je to jaro. Venku kvetou fialky, narcisy, zlatice, škoda, že my máme jen omezený pobyt venku. Ale musíme to vydržet, tak do práce!

Český jazyk

Abecedu jsme procvičovali celý týden, dnes budeme opakovat starší učivo. Začneme na str. 92, cvičením 14. Neúplná slova doplňte slabikami dě, tě, ně, bě, pě, vě, mě ( pozor, v těchto slabikách něco jiného slyšíš a něco jiného píšeš). Nejprve celé cvičení přečti, potom libovolné 4 věty opiš do školního sešitu na ČJ.

Teď si zopakujeme slovní druhy. Na které názvy si vzpomeneš? Pro kontrolu se podívej na kytičku ze včerejšího dne. Jestli jste jich vyjmenovali 5 nebo více, moc vás chválím! A co si pamatujete o spojkách? Správně, spojky spojují slova nebo věty Zkus některé vyjmenovat.Další spojkysi přečtěte ve žlutém rámečku pod cvičením 15. Tyto spojky máte doplnit mezi dvojici vět ve cvičení 15. Větné celky nepište, jen přečtěte někomu, kdo vám s učením pomáhá.

Poslední cvičení je cvičení 13. Dopňte věty správným slovem, všechny věty bez chyb napište a pošlete přes WhatsApp ke kontrole! A teď si dejte přestávku a něco dobrého!

Informatiku dnes spojíme s Angličtinou, budeš hodně pracovat na počítači, ale až po čtení.

Čtení

Viděli jste včerejší karaoke čtení a čtení s televizní paní učitelkou? Mně se líbila i africká abeceda!

My si dnes společně zavzpomínáme na Vánoce. Víte, ve kterém měsíci se slaví Vánoce? A kdy přesně je Štědrý den? Spočítejte, za kolik měsíců budou další Vánoce! A které svátky budou už příští měsíc?

Teď si přečtěte článek Narodil se Ježíšek v čítance na str. 83 a zkuste odpovědět i na otázky pod textem!

Pokračovat budeme psaním. Zacvičte si trochu a s básničkou si procvičte prstíky!

Po lese teď moc běhat nemůžete, tak se do něj podíváme aspoň jako s písankou. Na str. 15 si opište říkanku o lese (pište na 4 řádky po jednotlivých verších).

A už na vás čekají hádanky! Odpovězte na ně jedním slovem, určitě jste všechno lehce uhodli! Teď již dopište poslední 4 slova a máte hotovo! Pokud se vám stránka v písance povedla hezky napsat, namalujte si :)

Anglický jazyk

Díváte se na televizi na Angličtinu s Hurvínkem? Jestli ano, opakovali jste si již během celého týdne čísla do 10, barvy i další užitečné věci. Ale teď se podíváme na AJ spolu.

Nejdříve si podle obrázků na str. 25 připomeňte slovíčka ze 4. lekce. Možná si vzpomenete i na písničky a říkanky na str. 25 a 27. Najděte si je na adrese, kterou uvidíte na zadní straně učebnice (www.oup.com/elt/happyhouse), jsme level 2, lekce 4. Místo informatiky si zde můžeš hrát hry, poslouchat příběhy a písničky.

Teď si najděte v učebnici str. 28 a zkuste si přečíst o myšce Tině. Svoji knížečku si děti můžete udělat samy, najdete ji v pracovním sešitě na konci. Za pěknou knížečku dostanete jedničku, tak si ji schovejte! Také si pusťte nahrávku příběhu na str. 29 ( spots - skvrny, tummy - bříško, oh dear - o bože), pak zkuste příběh sami přečíst a přeložit.

Teď pokračujeme v pracovním sešitě na str. 26. Domalujte Polly, Ottovi, Spikovi a tatínkovi, co jim chybí (vlasy, oči, uši a nos) a spojte k sobě správně anglické výrazy. Na str. 27 domalujte do okýnek správné části těla podle Rodnyho (eyes, mouth, nose ) a pak namalujte na pravou stranu knížky sebe a dopište, jaké máte vlasy a oči.

A to je pro dnešek už všechno!

Milé děti, moc na vás na myslím a radost mi udělá všechno, co mi vás připomene ( fotky , obrázky, můžete i napsat a poslat pár řádků přes mail). Užijte si hezký víkend, odpočiňte si a v pondělí se těším na shledanou při naší výuce na dálku!

Vaše paní učitelka