Výuka 26/3/2020

Publikováno: 25. 3. 2020 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Dobré ráno milé děti!

Moc vás všechny zdravím a chválím za pěknou práci! Dnes je čtvrtek 26. 3. a vite, kdo má dnes svátek? Představte si, že je to Emanuel! Přiznám se, že znám jen motýla Emanuela z pohádky, jinak jsem se s žádným Emanuelem nesetkala. Co vy?

Matematika

Včera bylo samé počítání, dnes vás čekají i slovní úlohy a pyramidy. Ale pěkně po pořádku!

31/1 Slovní úlohu zapiš do sešitu - nejdříve podtrhni v učebnici, co je důležité, zapiš, znázorni ( prasklé míče škrtej), napiš příklad a odpověď

31/2 Doplň pyramidy a vymysli vlastní

31/ 3 Počítej

31/4 Při sčítání můžeš pořadí sčítanců měnit. Využij toho a bude se ti lépe počítat

31/ 5, 6 Zapiš příklad

31/7 Vybarvi stejné obrázky

31/8 Počítej

Pro někoho toho bylo dnes hodně, pro někoho málo. Kdo chce, může pro mě vymyslet slovní úlohu a poslat ji s vypočítanou stránkou na mail či telefon. Je tu první přestávka!

Dnes si zahrajeme hru, je podobná slovní kopané, ale troch těžší :).

Slova musí obsahovat skupinu dě, tě, ně, bě, pě, vě nebo mě. Zkuste pokračovat :

Tělo - lodě - děkuje - ještě - .............a teď už dál vymýšlej ty! Svoji řadu mi pošli, pak vám napíšu, kdo vymyslel nejdelší řetěz!

Dnes nemáme čtení, tak si přečteme o domácím mazlíčkovi v učebnici český jazyk.

Najdi stránku 94, přečti ji pozorně a zkus najít, jak se pejsek jmenuje a kdo o něm píše?

Nakonec napiš pejsky ve cvičení 2 a pod první dva vyznač jejich hláskovou a slabičnou stavbu ( křížky a kolečka)!

Poznáš pejsky na obrázku?

To je z češtiny vše, jdi se nasvačit!

Prvouka

Dnes si budeme povídat o práci a volném čase. Nejprve si přečti a prohlédni obrázky v učebnici na str. 41. Našel jsi zde povolání, které se ti líbí? Už víš, co bys chtěl jako dospělý dělat?

Teď si otevři pracovní sešit na str. 32.

Ve cvičení 3 rozlušti z přeházených písmenek název povolání a napiš o něm větu. Napadá mě, že teď by měla věta vypadat takto: Učitel učí žáky doma. Ach jo:(.

Věty napiš.

V posledním cvičení budeš vybarvovat podle zadání, pro tebe to bude určitě hračka!

Hudební výchova

Opakuj si písničky, které už znáš!

Pro dnešek máme hotovo! Jak se ti pracovalo, co se ti nejvíce líbilo? Užij si hezké odpoledne a nezapomeň se na procházce dívat kolem sebe! Jaro je v plném proudu a vše krásně kvete. Poznáš petrklíč, fialky, zlatici, hyacinty, tulipány a narcisy? Brzy se o nich budeme učit!

Zítra na shledanou!

Tvoje paní učitelka