Učivo z týdne 11. 12. - 16. 12. + důležité informace k poslednímu týdnu

Publikováno: 18. 12. 2022 Autor(ka): Michaela Uher Jalůvková

Dobrý den,

níže posílám přehled probraného učiva za uplynulý týden + důležité informace k organizace posledních dní.

Důležité informace:

- vzkaz od pana Hroudy -> ti, kteří se účastní vánočních zpívání, mají sraz před školou v pondělí v 7:30 hodin + v pondělí 19. 12. v 17:00 hodin proběhne zpívání u vánočního stromečku před školou

- v pondělí 19. 12. jdeme do divadla Gong na představení Vánoční koleda. Sraz normálně ve třídě v 8 hodin. Odchod do divadla v 8:30 hodin. Návrat ve 12:40 hodin poté normálně oběd, družina nebo odchod domů (družinové děti musí mít lísteček). Do divadla jedeme metrem - průkazky na MHD nebo peníze na lístek s sebou! Nezapomeňte čip na oběd!

- v úterý 20. 12. pyžamový den a besídka. S sebou penál, ŽK (+ nůžky a lepidlo) - budeme tvořit. Můžete si vzít nějakou hru, ochutnávku cukroví nebo jiné dobroty. Konec vyučování v 11:45 hodin poté normálně oběd, družina nebo odchod domů (družinové děti musí mít lísteček).

- ve středu 21. 12. jdeme do kina. Sraz před školou 7:55 hodin. Do kina odchod v 8:05 hodin. Před začátkem představení máme možnost si zakoupit občerstvení za výhodnější ceny - 80,-Kč (malý popcorn a nápoj). Konec vyučování v 11:45 hodin poté normálně oběd, družina nebo odchod domů (družinové děti musí mít lísteček). Čip na oběd!

- od čtvrtka 22. 12. máme prázdniny. Do školy se vracíme v úterý 3. 1. 2023

- v lednu nás čeká beseda se společností Ornita - O slepicích a vejcích - vybíráme 80,- Kč (stačí po vánočních prázdninách)

Hezkou čtvrtou adventní neděli! M. U. J.

ČESKÝ JAZYK
- kapitola Slovensky - UČ strana 38
- opakujeme předložky a předpony- UČ strana 44
- Kapitola Omluvně - UČ strana 46