Shrnutí týdne 31.1.-3.2.

Publikováno: 3. 2. 2022 Autor(ka): Adéla Dufková

Vážení rodiče, 

oficiálně je za námi první pololetí. Moc všem děkuji za skvělou spolupráci. Děkuji, za účast na tripartitách, za vaši vstřícnost a za vaše úžasné děti.

Během tohoto týdne jsme toho opět stihli hodně. V pondělí proběhlo předávání pololetních vysvědčení. Všem moc děkuji za pozornosti, které mi děti předaly. V českém jazyce jsme již uzavřeli kapitolu vzorů a pomalu přecházíme na slovesa. Vzory, prosím, stále opakujte. Určitě budeme psát několik desetiminutovek na opakování tohoto tématu. V matematice jsme procvičovali počítání s čísly nad 10 000. Ve vlastivědě jsme dokončili téma krajů a začínáme postupně přecházet na historii. Ve výtvarné výchově jsme se ještě krajům chvíli věnovali a to tak, že si děti malovaly hrady a zámky z různých koutů ČR a zároveň je k jednotlivým krajům přiřazovaly. V anglickém jazyce obě skupiny pomalu opustily Gruffala a začíná nám nové téma, kterým budou zvířata. 

V pondělí budeme opět testovat a bude také třídnická hodina.

Příští týden ve středu nás čeká beseda se spisovatelem a ilustrátorem Petrem Horáčkem. S panem Horáčkem jsem měla čest už jednou spolupracovat. Jeho tvorba je určena především menším dětem. Velice populární je ve Velké Británii, kde také žije. Ale už i my jsme se s ním seznámili během výtvarné výchovy, kdy jsme na motivy jeho knihy Nejkrásnější místo na světě kreslili naše nejkrásnější místa na světě. Mezi jeho nejznámější knihy patří např. Papuchalk Petr, Husa Líza nebo Dlouhá cesta. Děti budou mít možnost nahlédnout online do jeho ateliéru, zeptat se na všechno ohledně vzniku knihy a také jim pan Horáček ukáže základy kreslení a ilustrace knih. 

Všem rodičům a především dětem přeji krásné pololetní prázdniny a hodně odpočinku.

Budu se těšit opět v pondělí na viděnou!

- Adéla

Rychle k cíli