Shrnutí týdne 12.-16. 12.

Publikováno: 16. 12. 2022 Autor(ka): Adéla Dufková

Milí rodiče, 

již se nám blíží ke konci kalendářní rok a já píšu jeden z posledních příspěvků na webové stránky v tomto roce. Především zde dnes najdete podrobné pokyny na další týden, který bude (dle slov dětí) plný zážitků. 

Tento týden jsme procvičovali v českém jazyce koncovky přídavných jmen a v matematice dělení dvojciferným číslem. Ve vlastivědě jsme dodělali období první republiky a v přírodovědě jsme třídili živočichy. Prosím, doma procvičujte koncovky přídavných jmen, ale i koncovky sloves, podstatných jmen a vyjmenovaná slova. Děti dostaly druhou čtenářskou kartu, kterou připraví do školy během prázdnin a první týden v lednu odevzdají. Jiné domácí úkoly na svátky nebudou. 

V pondělí 19. 12. máme Vánoce ve třídě. Budeme si rozdávat dárky (tajné i pro kamarády), budeme zkoušet některé tradice, zahrajemi si hry a koukneme na film. Také si uděláme drobnou generálku na úterní vystoupení. Konec výuky je ve 12:40. V 17:00 bude před školou vystoupení žáků naší školy - Vánoční zpívání. 

V úterý 20. 12. vystupujeme v DPS Blatenská. Pro seniory jsme si připravili hudební pásmo, kterým je chceme před Vánoci potěšit. Sraz v 8:00 ve třídě. Rozezpíváme se, uděláme si velkou generálku a poté vyrazíme. V úterý končí výuka v 11:45. S sebou: svačinu, pití, žákovský průkaz, oblečení, které bude laděno do červené, černé a zelené barvy. 

Ve středu 21. 12. nás čeká kino. Sraz v 8:00 ve třídě, následně společně vyrazíme do kina, kde si děti mohou zakoupit občerstvení. Konec výuky je v 11:45. 

Všem přeji krásný čtvrtý adventní víkend!

-Adéla

P.S. Fotografie z úterý jsou již v galerii

Rychle k cíli