Přehled učiva z týdne 8. 1. - 12. 1. 2024

Publikováno: 12. 1. 2024 Autor(ka): Michaela Uher Jalůvková

Krásný den,

níže najdete přehled probíraného učiva. Prosím, procvičujte s dětmi dělení dvojciferným dělitelem a druhy přídavných jmen (obojí s hlasitým odůvodňování). Děkuji.

V příštím týdnu nemáme TH.

Všechny žáky moc chválím za prezentace! Na samotném přednesu ještě zapracujeme, ale jinak super práce!

Hezký víkend všem! M. U. J.

Český jazyk:

- opakujeme a procvičujeme pravopis - i/y, mě/mně, je/ě

- opakujeme větné členy a skladební dvojice

- nově jsme se začali seznamovat s druhy přísudků (UČ strany 68 - 69)

- v PS vypracujte po stranu 41 vše

Matematika:

- procvičujeme dělení dvojciferným dělitelem

- nově jsme se seznámili s postupem při výpočtu průměrné rychlosti (UČ strana 69)

geometrie - souřadnice bodů (UČ strana 45)

Přírodověda:

- v tomto týdnu probíhalo přednášení vlastních prezentací před třídou - moc chválím!

Vlastivěda:

- žáci si mají doplnit výpisky - Slovensko, Rakousko, Polsko, Německo

- v pondělí 22. 1. proběhne krátký test (hlavní město, vlajka, zajímavost o daném státě)

do úterý 16. 1. vypracují žáci v PowerPointu krátkou prezentaci a nasdílejte mi ji do emailu -> tématem je jakýkoliv stát Evropy (kromě ČR) -> prezentace se budou přednášet ve středu 17. 1.