Organizace prvního týdne + pomůcky do výuky

Publikováno: 30. 8. 2021 Autor(ka): Adéla Dufková

Vážení rodiče a milé děti, zde najdete slíbené informace k prvnímu týdnu školy a také informace k pomůckám.

Milí žáci a rodiče,

organizace prvních tří dnů školy je následující:

1.9. – sraz 7:45 – 7:50 před školou, budu na vás čekat s nápisem 4.A. Nejpozději v 7:55 budeme odcházet do třídy (ta se nachází tam, co jste ji měli loni). Proběhne krátké seznámení, povinné testování (PCR) a následně odchod domů, popřípadě do školní družiny. Prosím, aby si děti přinesly lístečky, jestliže samy odchází domů. Konec je po první vyučovací hodině.

2.9. – tento den budou mít děti suplování, protože mám povinnosti na vysoké škole, děti čekají především organizační záležitosti (rozdání klíčů od skříněk, přečipování čipů na oběd, atd.). Doba vyučování je do 11:45 (4 vyučovací hodiny).

3.9. – společně se blíže seznámíme, budeme si především povídat o všem, co nám letošní školní rok čeká, rozdáme si sešity a zahrajeme si nějaké hry. Konec opět po čtvrté vyučovací hodině.

Obědy: Je možné jít na oběd již první den, ovšem měnil se dodavatel obědů, proto prosím zkontrolujte webové stránky školy, kde najdete podrobnější informace a přihlášku.

Pomůcky (vše mohou děti začít nosit od čtvrtku 2.9.):

Dětem jsem zakoupila většinu sešitů z třídního fondu, který zbyl z minulých let. Řídila jsem se doporučením paní učitelky Petráňové.

Po dohodě s dalšími třídními učitelkami čtvrtých tříd dětem škola objedná pracovní sešity do českého a anglického jazyka. O celkové ceně a přesném rozpisu položek budu brzy informovat.

Do výtvarné výchovy: nůžky, lepidlo, kelímek na vodu, staré triko nebo zástěru, temperové barvy, voskovky, tuš, štětce (plochý, kulatý, tenký), hadřík, podložku na lavici, vodové barvy, paleta na barvy (přinést v kufříku nebo krabici, prosím o koupi kvalitních barev, popřípadě využijte vše, co vám zbylo z předchozích let).

Další: polštář nebo podsedák na kterém mohou děti sedět na zemi, folie do učebnic A4, dvě pravítka s ryskou, kružítko, tvrdá tužka na rýsování, mazací tabulka (např. https://www.sevt.cz/produkt/centropen-tabulka-7769-a4-2-popisovace-41055200/?gclid=CjwKCAjw1JeJBhB9EiwAV612y23DwMUV5UWnQ8LZVi8oaplCXBLs7NGcpiegL1c5hGQFTvj456Y04hoCJ34QAvD_BwE), sešit 420, sešit 423, úkolníček, sešit 544, přezůvky.

Přeji krásný den a moc se na vás těším již ve středu 1. září.

-Adéla