9.9.2020

Publikováno: 9. 9. 2020

Dobrý den.

V hodině ČJ jsme si společnou prací u tabule zopakovali, co vše víme o hláskách. Vyhledávali jsme písmenka a třídili je do skupin. na tabuli nám tak vznikl pěkný přehled, který budeme v hodinách dále využívat. V učebnici jsme plnili úkoly na str. 9 a připomněli jsme si pojmy: jména obecná a vlastní jména.

V písankách jsme přepisovali slova a věty na str. 4. Zbývající řádky na str. 3 a 4 dokončíme v rámci domácí přípravy.

V hodině čtení jsme pracovali s textem na str. 10 - výrazné hlasité čtení, vyhledávání informací.

V AJ jsme si v učebnici na str. 2 a 3 připomenuli jména členů rodiny, prošli jsme si jednotlivé místnosti, pojmenovávali předměty, které se v nich nacházejí, a nezapomněli jsme ani na písničku. Na str. 2 jsme si pomocí obrázků opakovali nejdůležitější slovíčka, která bychom si měli z 1. ročníku pamatovat (barva + název předmětu). Domů si neseme i pracovní sešity, ve kterých jsme dnes plnili úkoly na str. 2 a 3.

V úvodní hodině Hv jsme se podívali, co vše nás v letošním roce čeká, zazpívali jsme si posvícenské písničky a připomněli jsme si včerejší výročí narození Ant. Dvořáka. Ukázky z jeho Slovanských tanců, Humoresky a Larga z Novosvětské symfonie se nám líbily.

Děti chválím za pěknou práci v hodinách a všem vám přeji hezké odpoledne. D.Ž.

Informace pro rodiče:

Děti si dnes domů nesou informace týkající se pracovních sešitů, pracovních učebnic a písanek. Vzhledem k tomu, že se však třídní schůzky nebudou konat, prosíme o zaslání uvedené částky nejpozději do pondělí 14.9.2020. Děkujeme.

Vaše paní učitelky