8. 9. 2020

Publikováno: 8. 9. 2020

Dobrý den.

V hodině matematiky jsme se dnes soustředili na procvičování sčítání a odčítání do 20 bez přechodu desítky. Do sešitů jsme z tabule přepisovali příklady a samostatně jsme je počítali do sešitů. Následně jsme si zahráli na paní učitelku /pana učitele a společně jsme si práce zkontrolovali. V učebnici jsme na str. 6 vypracovali cvičení 1 a 2.

V českém jazyce jsme si opakovali pojmy hláska - písmeno - samohláska - souhláska, připomněli jsme si, že samohlásky máme krátké a dlouhé, souhlásky tvrdé, měkké a obojetné. Dále jsme pracovali s pojmem slabika a slovo. Formou skupinové práce jsme ze slabik slova skládali. V učebnici jsme pracovali na str. 8. V písankách jsme procvičovali psaní písmene ch a slabik na str. 3.

Při čtení jsme pokračovali v tématu domov a četli a pracovali s textem článku Moje nejkrásnější narozeniny na str. 9. V rámci domácí přípravy si článek doma znovu všichni přečteme.

Děti chválím za poměrně pěkné čtení, udělaly velký pokrok. Tak nyní jen nesmíme usnout na vavřínech a každodenním hlasitým výrazným čtením se budeme i nadále stále zlepšovat.

V hodině informatiky jsme se poučili o bezpečném chování v učebně, procvičili jsme si přihlášení uživatele k počítači a pracovali v programu Dětský koutek.

Informace:

Dnes si děti domů nesou "Žákovský průkaz". Prosím o jeho obalení, doplnění informací na str. 1 a váš podpis na str. 20 u termínu třídních schůzek. Děkuji.

Všem vám přeji hezké odpoledne. D.Ž.