8. 10. 2020

Publikováno: 8. 10. 2020

Dobrý den.

V matematice jsme procvičovali sčítání a odčítání. O tom, že tyto početní úkony dobře zvládáme, jsme se přesvědčili v pětiminutovce při pamětném počítání příkladů. Dále jsme si osvěžili pojmy o několik více/o několik méně, zapisovali jsme a řešili slovní úlohy. V učebnici jsme pracovali na str. 23. Cvičení 5., 6. a 7. vyřešíme v rámci domácí přípravy.

Při PRV jsme se díky interaktivní tabuli prošli lesem a pozorovali jsme živočichy a dozvěděli jsme se o nich řadu zajímavostí. V učebnici jsme na str. 13 prozkoumali říši hmyzu a v pracovních sešitech jsme vypracovali 5. cvičení na str. 9.

V hodině českého jazyka jsme úspěšně zvládli psaní vlastních jmen podle diktátu!!! Formou skupinové práce jsme pak skládali věty. Slova do zadaných vět jsme museli vypátrat po třídě a větu se správným slovosledem sestavit. Tato činnost se nám moc líbila, děti pracovaly s nadšením a plným nasazením.

V písankách jsme dokončili str. 27, přepis slov se dětem dařil.

V čítankách jsme se věnovali článku Jedeme k babičce a dědovi na str. 26.

Informace pro rodiče:

V pondělí 12. 10. 2020 se naši žáci seznámí s prací policie a hasičů. Děti si budou moci prohlédnout techniku i vybavení členů záchranného systému a shlédnout ukázku činnosti IZS. Akce proběhne na hřišti naší školy, proto prosíme o vhodné teplé oblečení, obuv a pláštěnku. Svačinu a pití si přineseme v malém batůžku. V aktovce si na pondělí přineseme penál, učebnice a sešity na český jazyk a matematiku.

Všem vám přeji hezké odpoledne. D.Ž.