7. 10. 2019

Publikováno: 7. 10. 2019 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Dobrý den,

v ČJ jsme procvičovali slova významem nadřazená a podřazená, vymýšleli jsme různé příklady slov podřazených ke slovům města, ryby, řeky, země, kontinenty, planety atd. V učebnici jsme ústně udělali na str. 23 cvičení 10 a 12 ( ze cvičení 12 jsme 3 věty napsali na tabulky). Za úkol mají děti 4 věty z tohoto cvičení napsat do domácího sešitu (str. 23 / 12).

V M jsme procvičovali formou kartiček  příklady sč. a odč. do 12 s přechodem přes desítku, řešili jsme slovní úlohy na tabulky, v učebnici jsme pracovali na str. 22, kdo nestihl ve škole, dokončí doma.

Ve čtení jsme dokončili recitaci básniček, opakovali jsme čtení na str. 22, psali jsme do písanky na str. 3 a poslouchali pohádku.

Připomínám, že tento týden bude ve čtvrtek první třídnická hodina, vyučování tento den končí ve 12:40. Přeji všem krásný den! Z.P.