5. 12. 2019

Publikováno: 5. 12. 2019 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Dobrý den,

v M jsme řešili slovní úlohy s Mikulášskou tematikou, pokračovali jsme počítáním úloh se závorkami na str. 52 a na str. 53 ( cvičení 3 a 4), děti se ale moc nesoustředily, v okolních třídách se proháněli čerti...,

my jsme se Mikuláše dočkali až při ČJ. Děti slíbily, že budou hodné, zazpívaly písničku a dostaly sladkou odměnu. Čerti nám odvedli dva kluky, ale nakonec je bez úhony vrátili. Po odchodu Mikulášské družiny jsme četli návod na výrobu cukroví na str. 48 a plnili úkoly na téže stránce. Kdo vyzkouší recect, může se výsledkem pochlubit !

V prvouce jsme ústně opakovali učivo podle otázek na str. 23, téměř všichni získali jedničku. Na konci hodiny jsme si počítali, za kolik dní začne zima.

V třídnické hodině jsme strojili stromeček, losovali jméno spolužáka, pro kterého má losující připravit dárek a samozřejmě jsme také rozbalili další pytlík z našeho adventního kalendáře.

Pěknou Mikulášskou nadílku přeje Z.P.