4. 2. 2020

Publikováno: 4. 2. 2020 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Dobrý den,

v M jsme pokračovali v učivu o úsečce na str. 87, opakovali jsme také geometrické tvary na str. 79 ( cvičení 1 - 3),

v ČJ jsme hráli hru se slovy do cvičných sešitů, procvičovali jsme hláskovou a slabičnou stavbu slova na str. 69 (cvičení 13 a 15) a 70, cvičení 18 na str. 70 mají děti napsat doma do domácích sešitů,

v prvouce jsme opakovali části těla, učili se o vnitřních orgánech ( str.27 ), děti jsme také poučila o hygienických zásadách z důvodu zvýšeného výskytu chřipky. Nakonec děti ve skupinách malovaly postavu a popsaly části těla.

Ve čtení jsme vyslechli povídání o knížkách, četli si básničku a hádanky na str. 67 a pokračovali v řešení hádanek i v písance na str. 39.

Zítra budeme mít projektový den, děti mohou mít jen penál a věci k projektu ( obrázky, knížky, pár vět o zadaném zvířeti či rostlině), končíme podle rozvrhu ve 12.40.

Pěkné odpoledne! Z.P.