4. 1. 2021

Publikováno: 4. 1. 2021

Dobrý den.

Dnešní vyučování jsme zahájili vzájemným sdělením si, jak jsme strávili vánoční prázdniny. A protože se nám všem vypravování pěkně podařilo, vstoupili jsme do nového roku jedničkou v žákovské knížce.

V českém jazyce jsme si zopakovali na pracovních listech rozdělení hlásek a procvičili jsme si i měkké a tvrdé slabiky.

V písankách jsme na str. 29 řešili úkoly pro chytré hlavičky a vyluštěná slova jsme napsali.

V matematice jsme si zopakovali sčítání a odčítání do 100 (příklady typu 30+5, 47-7). V učebnici jsme splnili úkoly na str. 66.

Při prvouce jsme besedovali na téma "Proměny přírody v zimě" - učebnice str. 24. V pracovním sešitě jsme dokončili str. 20 a vyřešili čtyřsměrku ve cvičení 4 na str. 21.

Písemnou domácí přípravu nemáme. Všichni si však začneme připravovat referát o své oblíbené knížce: název knížky, jméno autora a ilustrátora, její stručný obsah a výběr krátké ukázky z knížky, kterou při referátu ve třídě spolužákům přečteme.

Všem vám přeji hezké odpoledne. D.Ž.