28. 2. 2020

Publikováno: 28. 2. 2020 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Dobrý den,

protože jsme měli dnes spojenou angličtinu, vzali jsme si ji hned první hodinu.

Procvičovali jsme novou slovní zásobu ústně i písemně a učili se písničku Head and shoulders.... Opakovali jsme také písničku It 's me! ze str. 25. V PS jsme kreslili obličeje na str. 22 a přiřazovali správná slova, také jsme poslouchali hlasy zvířat a doplňovali jejich čísla ( str. 23). Za úkol mají děti opakovat psanou podobu slov podle str. 25.

V ČJ jsme procvičovali pravopis vlastních jmen, na str. 79 jsme přiřazovali k sobě správné části vět a zapisovali je do cvičných sešitů. Na závěr jsme hledali na mapě Moravy místa z úvodního článku ( str. 78, cvičení 4). Děti dostaly na opravu sešity s opravenými diktáty, prosím v pondělí přinést zpět.

Ve čtení jsme pokračovali v přednesu básniček, psali jména do písanky ( str. 5) a četli Z deníku kocoura Modročka.

V pondělí připomínám plavání, děti se učí jen první dvě hodiny. Přeji všem pohodový víkend! Z.P.