28. 11. 2019

Publikováno: 28. 11. 2019 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Dobrý den,

včera jsme si moc užili výlet do skanzenu, kde jsme navštívili i starodávnou školu a dozvěděli se hodně nového o starých českých adventních tradicích.

Dnes už jsme se ale zase pilně učili. V M jsme počítali, kolik každý utratil na výletě a kolik korun přivezl zpět domů. Pak jsme pokračovali ve sčítání desítek na str. 49, kdo nestihl, dopíše doma.

V ČJ jsme procvičovali měkké souhlásky ve cvičeních na str. 43, také jsme psali diktát 4 vět. Tentokrát se v diktátě objevilo i dost chyb. Dětem, kterým se nadařilo, doporučuji každý den psát 2 věty a pečlivě hledat chyby.

V prvouce jsme si povídali o domově, v učebnici podle str. 21, pokračovali jsme v PS na str. 18, opět některé děti musí doplnit cvičení doma.

Zítra se učíme podle rozvrhu, během vyučování přihlášené děti vyrobí svícen v keramické dílně. Pěkný zbytek dne všem přeje Z.P.