21. 10. 2019

Publikováno: 21. 10. 2019 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Dobrý den,

v ČJ jsme dnes opakovali učivo probrané od začátku roku formou krátkých prezentací ve dvojicích. Děti si vybraly téma, napsaly si příklady a co o daném učivu vědí ( např. druhy vět, slova významem nadřazená a podřazená, antonyma,..) a pak vše sdělily ostatním. Protože všichni nakonec úkol splnili, zapsala jsme všem jedničku.

V M jsme procvičovali slovní úlohy a sčítání do 14, v učebnici jsme pracovali na str. 28, děti mají stránku dokončit za domácí úkol,

ve čtení jsme recitovali krásnou básničku o ježkovi na str. 28, hledali v ní rýmy a vlastní jména, děti ji mají i přečíst doma, v písance jsme opakovali písmeno r a ř na stránce 10.

Přemýšlím o dalším setkání s dětmi a rodiči u příležitosti Halloweenu. Pokud byste měli zájem ( dětem jsem zatím nic neříkala), sešli bychom se 31. 10. v 17 hodin u Gizely a v maskách, může být i s lampiony, si udělali strašidelnou procházku k restauraci krále Václava. Tam bychom vyhlásili nejlepší masku, občerstvili se a vrátili se zpět, další nápady jsou vítány ( umí někdo vyřezat dýni?), konec kolem  19.00.

Prosím, dejte mi vědět (sms zprávou, na lístečku, emailem), jestli se chcete zúčastnit. Děkuji a přeji všem krásný den! Z.P.