20. 9. 2019

Publikováno: 20. 9. 2019 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Dobrý den,

s končícím létem přibývá nemocných dětí, tak hlavně pro ně uvádím, co jsme dnes ve škole dělali.

V ČJ jsme opakovali psaní vlastních jmen, psali jsme slovní spojení se jmény do sešitů ( dnes naposledy cvičně, příští týden již na známky do ŽK), např. kocour Mikeš, žák Petr Chaloupka, pekař Jan Houska...Na str. 15 jsme se seznámili s druhy vět, také jsme věty oznamovací, tázací, rozkazovací a přací sami vymýšleli.

Ve čtení jsme procvičovali čtení v čítance na str. 16, pohádka je dost těžká, čtení zůstává za úkol i přes víkend. V psaní jsme si zopakovali správné sezení a držení pera při psaní, do nových písanek jsme psali písmeno l.

V AJ jsme opakovali slovní zásobu na str 2 a 3, zpívali jsme písničky, učili se správně číst anglickou abecedu, do pracovních sešitů jsme doplnili cvičení na str. 2, četli jsme slova na str. 3.

Mějte se hezky, krásný víkend, Z.P.