2. 12. 2019

Publikováno: 2. 12. 2019 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Dobrý den,

tak už tu máme advent. Rozhodla jsem se, že ve středu bude poslední domácí úkol do Vánoc, snad vám to přispěje k větší pohodě doma a děti mohou více pomáhat maminkám třeba při úklidu nebo při vykrajování cukroví.

Dnes jsme v ČJ procvičovali měkké souhlásky, na str. 45 jsme četli vzkaz a učili se, co je při psaní zprávy důležité, na str. 46 jsme luštili křížovku, za úkol ji mají děti na folii dokončit a do cvičného sešitu opsat tajenku,

v M jsme se učili odčítat desítky na str. 50, na str. 51 jsme doplnili tabulky ve cvičení 1, kdo nestihl ve škole, dokončí doma,

během čtení nás část dětí opustila kvůli skenování obličejů, četli jsme článek na str. 42 a ostatním ho alespoň vyprávěli, v písance jsme napsali půlku stránky 23.

Protože to byla naše poslední společná hodina, na závěr jsme losovali dvě jména a vyvolení rozbalili první balíčky, děkuji rodičům za pěkné nápady, z fixek i rolniček měly děti opravdu radost.

Pěkný zbytek dne! Z.P.