2. 10. 2019

Publikováno: 2. 10. 2019 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Dobrý den,

v ČJ jsme si opakovali druhy vět, podle učebnice na str. 20 a 21 jsme se učili, co jsou slova nadřazená a podřazená a vymýšleli příklady ( jablko, hruška, švestka - ovoce, tužka, pero, guma - školní potřeby, ...),

v M jsme procvičovali sč. a odč. do 20 ústně i písemně, v uč. jsme se na str. 19 učili psát zápis slovní úlohy a cvičili jsme i sčítání s přechodem přes desítku,

ve čtení jsme si vyprávěli o památkách podle strany 20 a 21, četli si básničky česky i slovensky, překládali si různá slova do slovenštiny a naopak, psali jsme do písanky na str. 6, za úkol se mají děti naučit 2 sloky básničky na str. 20 nebo 21 nazpaměť (do pátku).

Dnes jsme se naučili nakupovat z automatu předplacenou kartou, zatím je o nakupování velký zájem. Pěkné odpoledne! Z.P.