19. 6. 2020

Publikováno: 19. 6. 2020

Dnes ve škole:

Dobrý den.

Dnešní hodina ČJ by mohla mít název "z pohádky do pohádky". Nejprve jsme si přečetli vietnamskou pohádku na str. 117, svými slovy jsme ji převyprávěli a besedovali jsme o tom, jak se lenost nevyplácí. Dole na stránce jsme podtrhli slova, která patří do vět.

Na str. 118 jsme pracovali s příběhem o makové panence a motýlu Emanuelovi. Na konci stránky jsme doplnili věty, které jsme pak přepisovali do sešitů a doplnili je ilustrací.

A protože jsme již dobrými čtenáři, pustili jsme se i do příběhu Teta to plete na str. 119. Odhalili jsme, které dvě pohádky teta Běta smíchala dohromady a společně jsme si obě vyprávěli.

V M jsme pracovali na str. 76 a v Prv jsme si zopakovali téma léto a v učebnici jsme pracovali na str. 79 a 80.

Jak vidíte, byli jsme pracovití a šikovní.

Učivo pro děti, které pokračují v domácí přípravě, na pondělí 22. 6. 2020:

Milé děti,

vcházíme do posledního týdne školního roku, čeká nás jen pár stránek v matematice a slabikáři. Při jejich dokončování si ověříme, jak jsme učivo první třídy zvládli a zda můžeme po prázdninách směle vykročit do druhého ročníku.

Ve slabikáři se na str. 117 až 119 dostanete do světa pohádek a prožijete si příběhy s jejich hrdiny. Na konci každé stránky na vás čekají úkoly, které splňte dle zadání.

matematice vypracujte cvičení na str. 76 a pokud vám zbyde čas, můžete začít počítat příklady určené k opakování sčítání a odčítání na str. 78.

prvouce se podívejte na str. 79, jak děti prožívají prázdninové dny a své znalosti z prvouky si prověřte podle obrázků a otázek na str. 80.

Všem vám přejeme hezký víkend a zdravíme vás.

Vaše paní učitelky

Informace pro rodiče – vydávání vysvědčení

Milí rodiče, nadcházející týden je posledním týdnem tohoto školního roku a v pátek bude na děti čekat vysvědčení. (Na 29. a 30. 6. je vyhlášeno ředitelské volno). Zvažovaly jsme různé možnosti, jak se se všemi dětmi setkat a vysvědčení jim předat. Vzhledem k tomu, že je poslední dobou počasí dosti nevyzpytatelné, zvolily jsme raději jistotu a vysvědčení si slavnostně předáme v naší třídě. Všichni se tedy sejdeme v pátek 26. 6. 2020 v 7 : 45 hod. před vchodem do restaurace Maják, kde si od vás děti převezmeme a po rozdání vysvědčení -  cca v 9 : 00 hod. - vám je opět přivedeme.

Děti, které pokračovaly v domácí výuce, si s sebou musejí přinést čestné prohlášení – formulář k vytištění najdete na webových stránkách školy. Bez něho vzít děti do budovy školy nemůžeme. Před vstupem do budovy je třeba, aby si všechny děti nasadily roušku.

Pro děti, které nyní do školy nechodily, máme ve třídě připravené tašky s portfolii, kufříky, výkresy a sešity, které si odnesou domů. Portfolia si v září všichni zase do školy přineseme.

S sebou dětem prosím dejte desky na vysvědčení a samozřejmě přezutí.

Děti, které chodily do školy a navštěvují i odpolední skupinu, zůstanou po rozdání vysvědčení ve třídě s paní vychovatelkou. Pokud do odpolední skupiny nepůjdou, napište prosím tuto informaci na lísteček a my vám je po rozdání vysvědčení spolu s ostatními dětmi také přivedeme.

V případě, že si pro vysvědčení z jakéhokoli důvodu nebudete moci přijít, budou nevyzvednutá vysvědčení uložena během prázdnin v kanceláři školy, kde si je můžete vyzvednout (denně v době od 8:00 – do 12:00 hodin).