18. 6. 2020

Publikováno: 18. 6. 2020

Dnes ve škole:

Dobrý den.

V ČJ jsme si zahráli na detektivy a v hádankách na str. 114 jsme pátrali po zvířátkách a věcech. Jejich názvy jsme pod říkanky zapisovali.

Na str. 115 jsme pracovali s básničkou Fotbalista, besedovali jsme o povoláních lidí, správně sestavili věty a vyřešili Samovy rébusy.

Na str. 116 jsme si přečetli zdramatizovali pohádku. Byli jsme šikovní a pozorní - dramatizace se nám moc povedla. Dole na stránce jsme tvořili slova a ta, která patří do pohádky, jsme na linky napsali.

V písankách jsme dokončili str. 39.

V matematice jsme na str. 75 začali po desítkách počítat do 50.

Při Vv jsme vodovými a temperovými barvami dokončili obrázek strašidla.

Na závěr jsme si s chutí zazpívali několik písniček.

Učivo pro děti, které pokračují v domácí výuce, na pátek 19. 6. 2020:

Milé děti,

i vy jistě rády řešíte různé záhady. Ve slabikáři na str. 114 na vás nějaké úkoly k rozlousknutí čekají. Postupně si přečtěte jednotlivé básničky a vypátrejte, která zvířátka a věci se v nich ukrývají. Jejich názvy napište pod jednotlivé říkanky.

Na str. 115 si přečtěte básničku Fotbalista, sestavte správně věty a vyřešte Samovy rébusy. Vyluštěná slova napište na připravené řádky.

Na str. 116 si procvičte výrazné hlasité čtení se správným přízvukem čtením pohádky a dole na stránce si ústně vytvořte slova. Ta, která patří k pohádce, do učebnice napište.

písankách vás čeká dokončení str. 39. Vaším úkolem je na řádek 3x přepsat jména dětí (Ema, Eda).

matematice se podíváme na str. 75. Uměli byste všichni počítat po desítkách do 100? Pojďte, pokusíme se o to společně: 10 - 20 - 30 - 40 - 50 - 60 - 70 - 80 - 90 - 100.  A zvládnete to i pozpátku?

No výborně! Splnění úkolů na této stránce vám jistě nebude činit žádné potíže.

Tak to je pro dnešek vše.

Mějte se hezky a opatrujte se.

Vás i vaše rodiče zdraví vaše paní učitelky.