18. 10. 2019

Publikováno: 18. 10. 2019 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Dobrý den,

v ČJ jsme dnes procvičovali a opakovali slova významem nadřazená, podřazená, synonyma, antonyma a slova vícevýznamová, vše jsme opakovali do cvičného sešitu a formou her, také jsme shlédli loutkové představení našich spolužáků,

ve čtení jsme zkoušeli tiché čtení - děti si samostatně četly kapitolu Z deníku kocoura Modroočka, nakreslily ilustraci a vyprávěly o čem se dočetly, v druhé části hodiny jsme dopsali v písance stránku 9 a podívali se na pohádku,

v AJ jsme četli příběh myšky Tiny, zpívali písničky, psali názvy zvířátek a v PS jsme doplnili cvičení na str. 8 a 9 ( dokreslili jsme obrázek dole na pravé stránce About me!).

Paní učitelka na pracovní činnosti vzkazuje, aby děti měly na příští hodinu kousek provázku a menší bramboru ( na tiskátko).

Dále dnes děti dostaly katalogy na objednání knížek, prosím zájemce do konce příštího týdne o peníze a objednávku.

Příští týden se učíme podle rozvrhu, jen ve středu místo čtení budeme mít besedu Bedýnka příběhů ( zdarma). Příští týden se také koná ve čtvrtek třídnická hodina.

Užijte si příjemný víken! Z.P.