17. 9. 2020

Publikováno: 17. 9. 2020

Dobrý den.

V hodině matematiky jsme dnes začali sčítat do 11 s přechodem desítky. Příklady jsme počítali na tabuli a následně v učebnici na str. 11.

Při PRV jsme pokračovali v besedě na téma Bezpečná cesta do školy. V pracovních sešitech jsme dokončili str. 5. Následně jsme se zamysleli nad tím, jaké značky by mohly být umístěny na chodbách a ve třídách naší školy, aby nás uporozňovaly na bezpečné chování. Doma všichni návrh značky dokončíme a přineseme ho na pondělní hodinu prvouky.

V ČJ jsme se věnovali vlastním jménům osob - učebnice str. 13.

V písankách jsme na str. 9 nacvičovali psaní písmenka f - zbývající tři řádky dokončíme v rámci domácí přípravy.

V čítance jsme četli na str. 16 příběh Větrný kohout, který jsme si následně rozebírali o odpověděli na otázky pod textem. Hodinu jsme zakončili úsměvně čtením vtipů na str. 17.

I dnes se nám práce dařila, jen při psaní bychom potřebovali být pozornější. Ale věřím, že i to v brzké době zvládneme.

Hezké odpoledne vám všem. A opatrujte se!!! D.Ž.