17. 6. 2020

Publikováno: 17. 6. 2020

Dnes ve škole:

Dobrý den.

Hodinu ČJ jsme dnes zahájili vypravováním o Praze, připomněli jsme si její významné památky, historii i některé pověsti. Na str. 112 jsme si přečetli článek a dovytvořili větu na konci stránky.

Na str. 113 jsme si osvěžili své poznatky o duze a splnili všechny úkoly.

V písankách jsme na str. 39 napsali 3 řádky jmen.

V M jsme vypracovali příklady na str. 74 a zjistili jsme, že umíme počítat.

V Prv jsme na str. 76 - 78 pokračovali v tématu léto v lese a na str. 78 jsme dokončili všechny úkoly.

Práce se nám dařila.

Učivo pro děti, které pokračují v domácí přípravě, na čtvrtek 18. 6. 2020:

Milí naši prvňáčci.

Moc na vás stále vzpomínáme. Psaníčka, která nám průběžně posíláte, nás vždy moc potěší a máme radost, jak hezky píšete, počítáte a plníte i další úkoly. Jsme rády, že vás za ukázky vaší domácí práce můžeme jen a jen chválit.

Ve slabikáři na vás nyní na str. 112 čeká článek o Praze. Možná, že některým z vás připomene, jak jste se do historického centra Prahy vypravili se svými rodiči nebo prarodiči. Celý článek si přečtěte a nezapomeňte doplnit větu na konci stránky.

Na str. 113 vás jistě zaujme poučení o duze, po jeho přečtení si duhu na stránce dovybarvěte.

Na této stránce objevíte i obrázky stromů - víte, jak se správně jmenují? Přebytečná písmenka v jejich pojmenování červeně zakroužkujte a psacím písmem je pod ně správně napište. Na konci stránky doplňte do věty slovo, které sestavíte z označených písmen.

písankách dnes opíšeme 3 řádky jmen (Eva - Ela - Emil) - každé jméno si nejprve obtáhněte a pak 2x na řádek napište.

V matematice vypracujte celou str. 74. My jsme ve škole zjistili, že jsme dobří počtáři, že počítat umíme. A jak jste na tom vy?

prvouce se nejprve vraťte na str. 76 a 77 a zopakujte si, co všechno si pro nás les v létě připraví. Blíží se nám prázdniny a na návštěvu lesa se musíme dobře připravit. Ne vše, co je pro naše oči líbivé, je i zdravé. V lese se můžeme setkat i s rostlinami a houbami, které jsou jedovaté a pro naše tělo velmi nebezpečné. Abychom se nevystavili žádnému nebezpečí, musíme od sebe jedlé a jedovaté rostliny a houby dobře rozlišit. Umíte to? Své znalosti si procvičte splněním úkolů na str. 78.

A to je pro dnešek vše.

Mějte se hezky a užijte si pohodový den.

Zdraví vás vaše paní učitelky a k pozdravu se přidávají i vaši spolužáci, kteří se s námi ve škole učí.