16. 9. 2020

Publikováno: 16. 9. 2020

Dobrý den.

V hodině ČJ jsme pracovali s větami na tabuli a v učebnici jsme četli, rytmizovali a rozebírali říkadlo na str. 14. Splnili jsme i úkoly, které jsou zadané pod říkadlem. Psaní dvojslabičných a čtyřslabičných slov z říkanky do sešitů se nám - spolu s označením slabik - všem povedlo, a tak nám udělala radost další jednička v ŽK.

V písankách jsme opisovali slova a přepisovali věty na str. 8. Zbývající řádky dokončíme doma.

V čítankách jsme navštívili podivné město Nepovězto na str. 15.

V AJ jsme si zopakovali slovní zásobu, pomocí česko-anglické písničky jsme se seznámili a abecedou. V učebnici jsme na str. 4 - 5 pracovali s příběhem (poslech s porozuměním) a stihli jsme se naučit i říkadlo The alphabet chant. Text říkadla najdete na str. 46 pod titulkem Intro Spread 2.

Při hodině Hv jsme se novou písničkou Nerýmovaná vrátili k učivu ČJ - pojmům verš, rým a ke slovům se slabikotvorným R / L. V hodině jsme se také seznámili s pojmy notová osnova, houslový klíč, nota.

Dnešní den ve škole jsme si všichni hezky užili! Děti chválím za velmi pěknou práci v hodinách.

Přeji vám pěkné sluníčkové odpoledne. D.Ž.