16. 6. 2020

Publikováno: 16. 6. 2020

Dnes ve škole:

Dobrý den.

V ČJ jsme si na str. 110 přečetli článek Alenka a svět, který byl pro nás námětem k úvaze, co je to svět, jak ho vnímáme, co vše nám dává, co můžeme udělat pro to, aby nám bylo dobře na světě a aby byl stále krásný. Své myšlenky jsme ztvárnili a zapsali do sešitů.

Na str. 111 jsme pracovali s říkankou, učili se ji recitovat a vyluštili jsme doplňovačku.

V písance jsme napsali 3 řádky s písmenkem E na str. 39.

V M jsme na str. 73 rozebírali a vyřešili slovní úlohy a vypočítali příklady na celé stránce.

V AJ jsme si zopakovali slovní zásobu, pracovali s příběhem na str. 58, seznámili se s předložkami on / in a na str. 60 jsme se učili rytmické říkadlo Where´s Otto?

Domů si děti začínají postupně nosit některé své práce. Desky s portfolii si zpět do školy přineseme začátkem září a ve druhé třídě v nich budeme pokračovat.

Celý den se nám vydařil.

Učivo pro děti, které pokračují v domácí přípravě, na středu 17. 6. 2020

Milé děti,

jistě rády poznáváte nové věci, získáváte nové informace a objevujete svět kolem sebe. Co to ale ten svět je? Víte, co si pod tímto pojmem máte představit? Nad touto otázkou se zastavíme s Alenkou a jejím bráškou ve slabikáři na str. 110 a 111. Přečteme si článek i básničku a vyluštíme i doplňovačku. Dokázaly byste namalovat obrázek, jak si představujete slovo svět, podobně jako Alenka? Tak schválně, kdo bude lepší? Vy nebo ona? Na vaše obrázky se už těšíme.

V písankách na vás na str. 39 čeká písmenko velké E. Jeho psaní si procvičíme na prvních 3 řádcích. Začínáme ho psát podobně jako velké C. Pozor! Hlavička musí být menší než bříško! A nezapomeňte na správný sklon písmenek - pád na záda by příjemný nebyl ani vám, natož písmenkům!

matematice na str. 73 nejprve vyřešte slovní úlohy a pak vypočítejte i všechny ostatní příklady.

A pro dnešek máme hotovo!

Přejeme vám hezký sluníčkový den.

Vaše paní učitelky