16. 3. 2020

Publikováno: 16. 3. 2020 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Dobrý den milé děti,

doufám, že jste se pozorně včera dívaly na televizní UčíTelku. Všichni jsme si tak zopakovali abecedu a naučili se i novou básničku:

Bylo by to pro ostudu

neznat dobře písmenka.

Bylo by to pro ostudu

písmenek se bát.

A, B, C, Č, ...

Dnes však začínáme matematikou.

Čeká nás odčítání s přechodem přes 10 na str. 22.

Nejdříve si dobře přečtéte úlohu 1 a pozorně si prohlédněte obrázek, řekněte, jak odebírala prodavačka krabičky z přepravek.

Výpočet můžeme udělat 2 způsoby, my jsme více procvičovali způsob vlevo, ale můžeš si vybrat, příklady vypočítej.

Další příklad 2 a 3 počítej s pomocí rozkladů, znázorňuj příklady do čtvercové sítě podle vzoru ( vybarvi 66 čtverečků, pak škrtej 8 ).

Další příklady ve cvičení 1 na str. 23 počítej s pomocí číselné osy, pomocí rozkladu nebo pomocí znázornění.

Na závěr si můžeš procvičovat příklady opět na skolakov.eu - matematika - 2.třída - sč. a odč. s přechodem - cvičení Ufonci.

A teď krátká přestávka!

Český jazyk

I dnes budeme procvičovat Abecedu. Znovu si přeříkej básničku a abecedu ( viz výše). Teď si napiš jména 7 dětí ze třídy a zkus je srovnat podle abecedy ( můžeš jména přepsat ve správném pořadí nebo nad jména napsat čísla 1 - 7 ).

Povedlo se? Tak za odměnu si na skolakove najdi další cvičení - jmenuje se Velká abeceda - a můžeš procvičovat dál!

V televizní výuce jste si zopakovali i rozdělení hlásek, vypiš si tvrdé, měkké a obojetné souhlásky do cvičného sešitu!

Určitě jste správně napsali všechny souhlásky, chválím vás za pěknou práci, je tu další přestávka!

Pvouka

Na str. 36 si znovu přečti o měsíci březnu, začátek jara už se blíží! Viděli jste na procházce v lese fialky? Umíš vyjmenovat zpaměti všechny měsíce? Zkus si to!

V pracovním sešitě na str. 29 si odstřihni vpravo měsíce, rozstříhej je a slož podle úkolů ve cvičení 1. Pak doplň jestě písemně cvičení 2 a 3.

Výborně! Na závěr si procvičuj určování času opět na skolakove v prvouce - Poznáváme hodiny - určování času.

A je tu poslední dnešní přestávka, můžeš si trochu zacvičit!

Čtení

Dnes si najdi v čítance básničku o měsících z časopisu Sluníčko na str. 81. Přečti si pozorně básničku a pak vypiš měsíce, o kterých se zde nepíše. Zkus splnit i další úkoly pod básničkou.

Teď už tě čeká jen písanka. Pěkně si procvič prstíky, můžeš i s básničkou. V televizní výuce jste si opakovali jak správně při psaní sedět, tak na to nezapomeň! Na straně 13 opisuj části těla ptáků a doplň a opiš i 4 věty.

Tak to je pro dnešek vše.

Teď si můžeš jít hrát nebo vyrazíte na zdravotní procházku?

Měj se hezky a zítra na shledanou! Z. P.