15. 6. 2020

Publikováno: 15. 6. 2020

Dnes ve škole:

Dobrý den.

V ČJ jsme procvičovali výrazné čtení se správným přízvukem na str. 108. Text jsme si vlastími slovy převyprávěli a rozhodli o pravdivosti vět uvedených pod článkem.

Na str. 109 jsme pracovali s říkadlem a splnili všechny úkoly, které jsou zadané dole na stránce.

V písankách jsme dokončili str. 38.

V M jsme se ještě zdrželi v divadle a vypočítali všechna cvičení na str. 72.

V Prv jsme pokračovali v tématu léto v přírodě - učebnice str. 77 a 78.

Ve volných chvílích jsme třídili a rozdělovali výkresy a pomalu začali upravovat třídu. Práce se nám dařila, jsme šikovní.

Učivo pro děti, které pokračují v domácí výuce, na úterý 16. 6. 2020:

Milé děti,

jestlipak jste byly někdy v divadle? Ano, to je dobře! Alespoň už víte, jak se obléknout a jak se v divadle chovat. Můžete tedy poradit Klárce a Kubovi, se kterými se do divadla ve slabikáři na str. 108 vypravíte.

Nejprve si přečtěte článek "V divadle" a zkuste ho mamince převyprávět. Pod článkem najdete věty - rozhodněte, které jsou pravdivé a které nikoli.

Na str. 109 na vás čeká básnička. Myslíte, že had přece jen do divadla proklouzl? A mohlo by se mu tam líbit? A co váš domácí mazlíček, byl by tam spokojený?  A vůbec, chodí zvířátka do divadla? .... Zajímavé zamyšlení, viďte.

Tak nyní ještě dokončete na stránce všechny úkoly, které jsou dole zadány.

písankách dokončete str. 38. Jména Karel - Kamil a Katka obtáhněte a 1x za přeložení napište, jméno Klára na řádek přepište 2x.

matematice v divadle ještě chvíli zůstaneme při plnění úkolů na str. 72.

prvouce se podívejte do letní přírody na str. 77 a na str. 78 vypracujte 1. cvičení.

Hotovo? Tak nyní už můžete z učebnicové přírody vyběhnout do té opravdové a užít si hezký den.

Moc vás zdraví vaše paní učitelky.