15. 12. 2020

Publikováno: 15. 12. 2020

Dobrý den.

V hodině matematiky jsme si zopakovali sčítání a odčítání do 20 s přechodem desítky, sčítání a odčítání desítek a sčítání desítek a jednotek typu 20+7. Také jsme řešili slovní úlohy. V učebnici jsme splnili úkoly na str. 63. Na str. 65 jsme začali s odčítáním bez přechodu přes desítku - typu 27-7  a vypracovali jsme první dvě cvičení.

V ČJ jsme pozorovali, jak se nám může změnit význam slova, když nad písmenka zapomeneme napsat diakritická znaménka - učebnice str. 51, cvičení 17. Rovněž jsme si  procvičovali měkké a tvrdé souhlásky, slabiky a skupiny. V učebnici jsme podle obrázků dotvářeli věty ve cvičení 18 na str. 51, ústně jsme si společně odůvodnili pravopis a věty jsme přepisovali do sešitů. Ne všichni jsme ale cvičení zvládli na jedničku. Ukázalo se, že musíme být pozornější a soustředěnější.

V písankách jsme si zopakovali psaní písmenek Q/q. Stránku (psaní číslic a příkladů) dokončíme doma.

V čítankách jsme se vrátili k říkankám na str. 60 a 61 a představili jsme si H.Ch. Andersena, dánského autora pohádek.

Vánoční svátky se k nám nezadržitelně blíží a s nimi je spojen i čas pohádek, proto jsme si dvě pohádky o Krakonošovi pustili. A protože nechceme být k sobě sobečtí jako Trautenberk, ale naopak si chceme v tento čas dělat radost, domluvili jsme se, že každý pro jednoho spolužáka, kterého si vylosoval, připraví (vyrobí) malý dáreček pro potěšení a ve čtvrtek ho přinese do školy.

Všem vám přeji hezký zbytek dne. D.Ž.