14. 1. 2020

Publikováno: 14. 1. 2020 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Dobrý den,

v M jsme psali pětiminutovku do cvičných sešitů ( sč. a odč. s přechodem přes desítku do 20), cvičili jsme odčítání s kartičkami ( typ příkladů 58 - 8), v učebnici jsme pracovali na str. 66 ( kdo nestihl, dokončí doma). Dále jsme opakovali o bodu a jeho označení na str. 84 ( cvičení 5 a 6).

V ČJ jsme opakovali o hláskách, psali jsme diktát, na str. 59 jsme na folie doplnili cvičení 16, 17 a 19, stihli jsme i hru.

V prvouce jsme opakovali měsíce a o zimě podle otázek 1 - 10 na str. 31, dále jsme si povídali o zvířatech v lese.

Ve čtení některé děti již recitovaly básničky zpaměti, také jsme četli Z deníku kocoura Modroočka kapitolu Žluťák, tentokrát četl každý sám tichým čtením. V písance jsme opakovali P na str. 32. Za úkol je naučit se zpaměti jednu z básniček na str 60 a 61.

Dnes děti dostaly údaje k platbě školy v přírodě, najdete je v ŽK na str. 9. Pěkný den! Z.P.