13. 3. 2020

Publikováno: 13. 3. 2020 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Dobrý den vážení rodiče a milé děti!

Podle prvních zkušeností se stávající výukou na dálku zkusíme příští týden jiný způsob zadávání učiva, a to po jednotlivých dnech a podle našeho rozvrhu. Prosím rodiče o zpětnou vazbu prostřednictvím WhatsAppu, SMS, mailu, můžete i telefonovat, zajímá mě, jaká forma je pro děti lepší. Stejně mě můžete kontaktovat i v případě nějakých nejasností či problémů.

Pondělí 16. 3.

ČJ

V minulém týdnu jste se dozvěděli, že spojení dvou nebo více vět označujeme jako souvětí a slovům, která spojují slova nebo věty, říkáme spojky.

Také jste si jistě zapamatovali, že nejčastějšími spojkami jsou slova : a, ale, protože. Podařilo se ti vymyslet větné celky se spojkami na krovkách broučků ve cvičení 15 na str. 87 ?

Dnes si přečti článek o jaru Ptačí cvrlikání na str. 88. Zkus vypsat názvy ptáků a stromů do cvičného sešitu, našli jste 9 názvů ptáčků a 3 názvy stromů?

Názvy ptáčků můžeš seřadit podle abecedy podle prvního písmene. Pozor! Pokud je první písmeno stejné ( skřivan, stehlík, sýkorka), rozhoduje druhé (ev. třetí) písmenko.

Přečti si také ve žlutém rámečku o abecedě - je to ustálené pořadí hlásek či písmen. Abecedu se budeme učit nazpaměť - postupně.

Můžeš začít s trénováním na internetu na adrese : skolakov.eu, 2. třída, český jazyk, abeceda, začni hned prvním cvičením, které si můžeš i sám zkontrolovat.

A teď si dej 10 minut přestávku!

Matematika

Začni krátkou rozcvičkou opět na skolakov.eu, matematika, 2. třída, sčítání a odčítání do 100 s přechodem přes základ 10. Najdeš tam cvičení Hradní věže, můžeš si je zkusit i několikrát.

V učebnici budeš pokračovat na str. 20 porovnáváním čísel ( cvičení 1, 2 a 3), slovní úlohy si pocvičíš ve cvičení 5 a sčítání a odčítání ve cvičení 4 a 7. Diktát čísel ti dnes odpustím, místo toho si kresli podle programu na str. 24. Co ti vyšlo na obrázku?

Také si nezapomeň vybarvit lodičku na str. 3 za další splněnou stránku!

A je tu velká přestávka, dej si něco dobrého a za 15 minut pokračuj!

Čtení

Jak se ti líbil článek o Popelnci na str. 76? Nebo tě více zaujal úryvek o 12 měsících? Umíš odpovědět na otázky pod články?

Dnes si přečti básničky Září a Říjen na str. 80. Umíš vysvětlit co znamenají podtržená spojení slov? Dobře si prohlédni obrázky!

Teď tě ještě čeká psaní!

Nejdříve si procvič prstíky a najdi si stránku 12. Piš pomalu a dej si pozor na správné tvary a sklon písma!

Budeš psát věty (Velké písmeno na začátku, za větou tečka!)o ptácích a za čáru napiš, jak létají. A nenech se nachytat!

Nakonec dopiš slova začínající stejnou slabikou a odpověz na poslední otázky (stačí ano, ne).

Poslední hodinu máme plavání, místo toho jdi ven na procházku, na kolo nebo si hrát, třeba s míčem!

Dnešní vyučování máš za sebou! Užij si hezké odpoledne a zítra na shledanou!

Zuzana Petráňová