13. 10. 2020

Publikováno: 13. 10. 2020

Dobrý den.

Milí rodiče,

bohužel jsme vzhledem k nastalé situaci nuceny přejít od zítřejšího dne na distanční výuku. Rády bychom vám připomněly, že výuka je nyní povinná. Víme, že tato situace je náročná pro nás všechny, hlavně vás - maminky - které budete muset zvládat své pracovní povinnosti, starat se o chod domácnosti a navíc pomoci při výuce svým dětem. Z toho důvodu budeme uskutečňovat výuku dvojím způsobem.

1.

Zadáváním úkolů na webové stránky naší třídy - podobně jak tomu bylo v prvním  ročníku. Tuto formu volíme proto, že máte své vlastní povinnosti a z pracovních důvodů nebudete mít vždy možnost být nápomocni dětem v přímé výuce.

2.

Formou přímé výuky (online).

Prvně se pokusíme s dětmi spojit ve čtvrtek 15. 10. kolem 9:00 hod. - čas bude ještě upřesněn.

Děti budou k výuce pozvány jejich školním mailem a v něm bude kód k přihlášení.

Prostředí, ve kterém budeme komunikovat, je Google Classroom.

K přihlášení uživatele uveďte prosím:

xjméno.příjmení@student.zsposepneho.cz

Např: xpavel.novak@student.zsposepneho.cz

Jako heslo napište: skola123

V případě, že si heslo změníte, nesmíte ho zapomenout - dobře si ho někam poznamenejte.

Věříme, že se nám spojení podaří!!!

Práce na středu 14. 10. 2020:

V písankách dokončíme poslední stránku - názvy měst.

V českém jazyce jsme si dnes opakovali správné psaní písmen ů / ú. V rámci procvičení si do sečitů ČJ přepíšeme slova ze cvičení 10 na str. 31.

V učebnici matematiky si zopakujeme sčítání a odčítání do 14 na celé straně 28.

Hlasité čtení si procvičíme čtením veršovaného příběhu Kočičí cestování v čítance na str. 32 a 33.

Prosíme, snažte se, aby děti úkoly plnily co nejvíce samostatně.

Za vaši pomoc a spolupráci moc děkujeme a věříme, že to společnými silami zvládneme.

Dávejte na sebe pozor, opatrujte se. Přejeme vám hodně zdraví.

Vaše paní učitelky.