12. 6. 2020

Publikováno: 12. 6. 2020

Dnes ve škole:

Dobrý den.

V ČJ jsme si na str. 106 přečetli článek, vlastními slovy jsme si ho převyprávěli a doplnili věty na konci stránky. Slova, která diktovala dětem paní učitelka, jsme si napsali do sešitů.

Na str. 107 jsme správným výpočtem příkladů a doplněním písmen vyluštili slovo, kterým jsme doplnili větu a splnili zadaný úkol. Radílek se povedl všem! Splnili jsme i zbývající úkoly na této stránce.

V M jsme spočítali všechny příklady na str. 71.

V Prv jsme si zopakovali charakteristiku léta a uvědomili jsme si, že se k nám nezadržitelně blíží prázdniny a s nimi pobyt v přírodě, koupání, výlety. Možná, že navštívíme i nějakou zříceninu hradu, na kterém podle pověstí ještě dosud pobývá strašidlo. Jak si ho představujeme, to jsme malovali v rámci výtvarné výchovy.

I dnes se nám práce dařila. Děti byly šikovné, pracovité a nápadité.

Učivo pro děti, které pokračují v domácí přípravě, na pondělí 15. 6. 2020:

Milé děti,

čas pomalu, ale jistě ubíhá a nás od prázdnin už dělí jen 2 týdny. Věříme, že úkoly, které vám zadáváme, s pomocí rodičů zvládáte a máte i čas na odpočinek a své koníčky.

A co nás tedy ještě v pondělí čeká?

Ve slabikáři jsme tento týden dokončili základní učivo a nyní se již soustředíme na čtení a práci s textem. Na str. 106 si přečtěte článek a pokuste se ho mamince převyprávět vlastními slovy. Pak na konci stránky doplňte věty.

A jestlipak dokážete, stejně jako děti v příběhu, napsat tak krasopisně slova, která dětem diktovala paní učitelka? Poproste maminku o linkovaný papír a slova opište. Povedlo se?

A ještě se podíváme na str. 107, na které splníme všechny úkoly zadané dole na stránce.

matematice spočítáme všechny příklady na str. 71.

V PRV si zopakujte názvy ročních období a měsíců kalendářního a školního roku.

Jak jsme vám již v úvodu připomněly, prázdniny se blíží a s nimi i čas výletů. Zkuste si - jako my ve škole - představit zříceninu starého hradu, rozpadlé zdi, kameny, do nich vrostlé stromy, keře, vysokou trávu, popadané listí a větve stromů - prostředí jako stvořené pro nadpřirozené bytosti - strašidla, duchy, bílou paní ...... Svoji představu strašidla na zřícenině starého hradu namalujte. Na vaše obrázky, které nám pošlete, se už moc těšíme.

Krásný víkend vám všem i vašim rodičům posílají vaše paní učitelky.