11. 6. 2020

Publikováno: 11. 6. 2020

Dnes ve škole:

Dobrý den,

v ČJ jsme se dnes seznámili se slabikou mě a ve slabikáři jsme pracovali na str. 97.

Na str. 105 jsme četli a rozebírali básničky, přiřazovali k nim příslušné obrázky a správným doplněním otázek jsme se přesvědčili o tom, jak pozorně jsme četli.

V písankách jsme na další stránce napsali 4 řádky s písmenkem velké K.

V M jsme procvičovali sčítání a odčítání do 20. Osvěžili jsme si pojmy sudé a liché číslo a vyřešili všechny úkoly na str. 70.

V AJ jsme si zopakovali osvojenou slovní zásobu a seznámili se s názvy některých zvířat, frázemi a příběhem v nové lekci Animal friends - učebnice str. 56 - 57.

Jsme šikovní, vše jsme dobře zvládli. Pouze v matematice bychom si potřebovali docvičit pamětné sčítání a odčítání příkladů do 20 bez přechodu desítky. Než vkročíme do 2. ročníku, bylo by potřeba, aby děti tyto příklady řešily bez přemýšlení automaticky.

Učivo pro děti, které pokračují v domácí výuce, na pátek 12. 6. 2020:

Milé děti,

ve slabikáři na str. 97 na vás čeká poslední slabika, se kterou se v tomto školním roce seznámíme. Přečtěte si úvodní básničku a novou slabiku  si ve slovech podtrhněte. Procvičte si čtení slov a splňte úkoly dle pokynů, které najdete dole na stránce.

Další čtení si procvičte na str. 105. K jednotlivým básničkám přiřaďte obrázky a na závěr zakroužkujte správné odpovědi na otázky, které pod textem najdete. Nezapomeňte doplnit slovo, které objevíte, do neúplné věty.

V písankách si na str. 38 prohlédněte psací písmenko velké K. Když se pozorně podíváš, zjistíš, že první část písmene je stejná jako písmeno velké I, druhou část píšeme podle předlohy - začínáme obloučkem nahoře. Pokud si nebudete vědět rady, poproste maminku o pomoc. Maminkám moc děkujeme.

matematice dnes na str. 70 se vás už nemůže dočkat sudá píďalka Amálka a lichá stonožka Božka. No opravdu! Sice se na vás krásně usmívají, ale aby byly ještě veselejší, potřebují, abyste jim dovybarvily články jejich tělíček. Až budete plnit i ostatní úkoly na této stránce, budou vám jistě fandit a s jejich vyřešením vám pomohou.

Tak s chutí do toho!

Moc vás zdraví vaše paní učitelky