11. 10. 2019

Publikováno: 11. 10. 2019 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Dobrý den,

v ČJ jsme opakovali slova významem nadřazená a podřazená ústně ( str. 25 cvičení 5) i formou skupinové práce s lístečky, procvičovali jsme slova protikladná podle cvičení na inter. tabuli a naučili se nový pojem - synonyma ( podle učebnice str. 26),

ve čtení jsme hráli s loutkami z papíru divadýlko - veršovanou Karkulku, četli jsme společnou četbu Z deníku kocoura Modroočka ( stále prosím o každodenní hlasité čtení) a dopsali jsme v písance str. 8. Za úkol mají děti čtení v čítance na str. 26.

V AJ jsme procvičovali slovní zásobu 1. lekce, poslouchali příběh na str. 8 a učili se písničku Can you snap like a crocodile, v PS jsme zkoušeli číst otázky na str. 6 a učili se i psanou podobu slov označujících zvířata na str. 7. Naučit se psát názvy zvířat mají děti za úkol.

Příští týden nás hned v pondělí ráno čeká ekologická beseda Tonda obal ( zdarma). Přeji všem pohodový víkend a marodům, ať jsou brzy fit! Z.P.