10.9.2020

Publikováno: 10. 9. 2020

Dobrý den.

V hodinách matamatiky procvičujeme sčítání a odčítání do 20 bez přechodu desítky. Některým dětem jde počítání velmi pěkně. Někteří však stále nemají zautomatizované sčítání a odčítání do 10, na pomoc potřebují stále prstíky a často jim ani ty nepomohou. Prosím vás - rodiče - abyste sčítání a odčítání s dětmi stále procvičovali. Brzy začneme počítat s přechodem desítky a pokud výše uvedené výpočty děti nebudou mít zažité, dostaneme se do problémů. Moc vám děkuji za vaši pomoc a spolupráci.

V učebnici jsme dnes dokončili str. 6 a pracovali na str. 7. Žlutý sloupeček příkladů vypočítáme doma.

V PRV jsme pokračovali v tématu Jsem školák, život ve škole. V učebnici jsme besedovali nad obrázkem na str. 6 a odpovídali na otázky na str. 7. Za pěkné odpovědí a hezkou práci v hodině máme všichni jedničku.

V hodině ČJ jsme si zopakovali, co vše již víme o větách a pak jsme se věnovali vlastním jménům osob. V učebnici jsme plnili úkoly na str. 10 a do nových sešitů na ČJ jsme přepisovali některá jména ze 14. cvičení.

V písankách jsme si na str. 5 procvičili psaní velkého písmene Ch. Tři řádky na stránce dokončíme doma.

V hodině čtení jsme i dnes besedovali na téma domov. Na str. 11 jsme si přečetli článek Dětské domovy a odpovídali na zadané otázky.

Všem vám přeji hezké odpoledne. D.Ž.