10. 6. 2020

Publikováno: 10. 6. 2020

Dnes ve škole:

Dobrý den,

v ČJ jsme pracovali s textem na str. 96 a str. 103 jsme procvičovali hlasité výrazné čtení. Na básníky jsme si zahráli na str. 104 při doplňování rýmů z nabídky slov.

V M jsme vypracovali příklady na str. 69.

V Prv jsme si opakovali roční období, názvy měsíců a besedovali na téma léto.

Práce se nám dařila, byli jsme šikovní.

Učivo pro děti, které pokračují v domácí přípravě, na čtvrtek 11. 6. :

Naši milí žáčci,

i vy si zítra přečtěte ve slabikáři na str. 96 článek Bělásek a splňte úkoly zadané dole na stránce.

Jistě se vám bude líbit i příběh o malých hloupoučkých medvídcích a vychytralé a proradné lišce na str. 103. Na str. 104 si pak - podobně jako my ve škole - zahrajte na básníky a k podtrženým slovům v říkankách dopište správné rýmy s použitím slov v nápovědě. Spojení říkanek s ilustrací už bude pro vás hračkou.

A nyní dobrá zpráva! Doplnili jste slova do veršů krasopisně? Věříme, že ano! A tak můžeme dnes nechat písanky odpočívat.

matematice na vás dnes čekají příklady na str. 69.

prvouce si zopakujte názvy ročních období a názvy měsíců, které k nim patří a zamyslete se nad obrázky na str. 76 a 77. Jojo, první letní měsíc už je mezi námi a brzy se dočkáme i prvního letního dne.

Mějte hezký den a opatrujte se,.

Zdraví vás vaše paní učitelky.