10. 12. 2020

Publikováno: 10. 12. 2020

Dobrý den.

V matematice jsme se věnovali porovnávání čísel. V učebnici jsme pracovali na str. 60, cvičení 4. vypracujeme doma.

V hodině českého jazyka jsme se i dnes věnovali měkkým a tvrdým souhláskám a skupinám s nimi. Soustředili jsme se na tvrdé slabiky, vzpomínali jsme si na slova, která těmito slabikami začínají a která jimi končí. Slova jsme psali do sešitů a slabiky v nich jsme podtrhávali.

V písankách jsme si na str. 26 zopakovali psaní písmen g/G a psali i slova s těmito písmeny. V rámci domácí přípravy napíšeme poslední dva řádky.

V čítankách jsme četli a pracovali s článkem na str. 58.

V hodině prvouky jsme si prezentací na interaktivní tabuli zopakovali a doplnili své znalosti z tématu domov , vlast. V učebnici jsme dokončili str. 23.

Dnes také pokračovalo skenování obličejů vybraných žáků (studie Přírodovědecké fakulty UK). Tyto děti si domů nesou dotazníky. Prosím o jejich vyplnění a poslání zpět v pondělí 14. 12., abych je mohla odevzdat. Děkuji.

Připomínám, že zítra děti před školou vyzvedne paní asistentka Houdková a dovede je do třídy.

Všem vám přeji hezké odpoledne a klidný blížící se třetí adventní víkend.

Opatrujte se! D.Ž.