10. 1. 2020

Publikováno: 10. 1. 2020 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Dobrý den,

v ČJ jsme opakovali učivo o samohláskách a souhláskách a procvičovali jsme pravopis slov s měkkými a tvrdými skupinami ( cvičení na int. tabuli, děti vypisovaly slova do cvičných sešitů), nakonec jsme ve dvojicích doplňovali na folie slova z nápovědy na str. 57, cvičení 12,

ve čtení jsme četli ze společné knížky Z deníku kocoura Modroočka, všechny děti moc chválím za pěkné čtení.

Na konci ledna děti mají představit svoji přečtenou knížku ostatním dětem, za úkol je tedy čtení této knihy. V písance jsme pokračovali opisováním číslic na str. 31.

V AJ jsme procvičovali 2. lekci, zpívali jsme písničky, cvičili psanou podobu slov a četli příběhy na str. 16 a 17. Začali jsme i 3.lekci na str. 18 a 19 a seznámili se s novou slovní zásobou.

Posílám po dětech k nahlédnutí včerejší test z prvouky.

Příjemně strávený víkend všem přeje Z.P.