9. 5. 2023

Publikováno: 9. 5. 2023 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V Aktualitách se můžete podívat na pozvánku na Pošepňácký piknik, který se koná 22. 5. 2023.

Dnes jsme v matematice opakovali násobilky 2, 4 a 5. Pak jsme se učili další násobky a násobilku tří. Nejdříve jsme manipulovali s předměty, pak počítali podle obrázků v učebnici na straně 52. Zpaměti se musíme doučit hlavně příklady: 7. 3 = 21 a 8. 3 = 24. Násobilku jsme začali procvičovat i v PS na straně 55. Za úkol je naučit se zpaměti 2 uvedené příklady.

V prvouce jsme opakovali o ptácích a hospodářských zvířatech. V PS pak děti samostatně doplňovaly na straně 42 cvičení 1 - 4. Cvičení jsme zkontrolovali a opravili. Děti se mají na pátek připravit na test, kde budou podobné otázky jako ve cvičeních v PS na straně 36 - 42.

V ČJ jsme začali novou kapitolu Na rybách na straně 106. Opakovali jsme v ní učivo podle úkolů pod textem. Zahráli jsme si také hru, ve které jsme určovali slovní druhy na kartičkách.

Ode dneška budou děti chodit o velké přestávce po 3. vyučovací hodině ven na školní hříště. Prosím, aby chodily do třídy s mikinou či svetrem, na přestávku chodí rovnou ze třídy. Také na TV již chodíme za pěkného počasí ven.

Hezký zbytek dne! Z. Petráňová