9. 3. 2023

Publikováno: 9. 3. 2023 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V matematice jsme dnes procvičovali odčítání dvojciferných čísel na straně 39, pracovali jsme ústně, používali jsme počítadlo a číselnou osu. Opakovali jsme také rýsování a měření úseček. V PS mají děti za úkol počítat příklady na straně 44.

V ČJ jsme pracovali na straně 83. Nejdříve jsme si přečetli básničku a zdůvodnili pravopis. Pak jsme ve dvojicích opisovali, stříhali a třídili slova ze cvičení 5. Ne všichni přišli na to, jak správně rozdělit slova. Vysvětlili jsme si, že je to podle slovních druhů, ukázali jsme si přehled na straně 84. V 2. ročníku jde zatím jen o představu, že existují slovní druhy, podrobně se je děti učí až příští školní rok.

Ve čtení jsme pokračovali v četbě Z deníku kocoura Modroočka a psali jsme do písanky (str. 37). Stále prosím, aby děti denně chvilku nahlas četly. Čtení má být přiměřeně hlasité, plynulé, bez chyb, se správnou intonací a hlavně s porozuměním.

Dnes jsem dětem rozdala přihlášky na nocování ve škole - Noc s Andrsenem. Akce se koná v pátek 31. 3. 2023, sraz je v 17.15, konec je v sobotu v 8.30, účast dobrovolná. Vše další máte na přihlášce, návratky stačí poslat i po prázdninách do 24. 3. 2023.

Pěkné odpoledne vám přeje Z. Petráňová