7. 3. 2023

Publikováno: 7. 3. 2023 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V matematice jsme opakovali geometrii - rýsovali jsme bod, přímku, úsečku, učili jsme se měřit úsečky pravítkem (uč. str. 43 cvičení 1, 2 a 3). Dále jsme řešili slovní úlohu (Jirka udělal 5 kliků, jeho bratr udělal o 4 kliky více než Jirka, tatínek udělal o 10 kliků více než oba kluci dohromady. Kolik kliků udělal tatínek? Kolik kliků udělali všichni tři dohromady?). Na závěr jsme procvičovali odčítání v PS na straně 44 (půlka stránky).

V prvouce jsme opakovali vše o lidském těle (str. 26 - 30) ústně, pak i písemně formou testu (otázky 16 - 21 na straně 31). Nově jsme si připomněli pravidla správné výživy (uč. str. 32), děti mají za úkol na pátek cvičení 1 v PS na straně 26.

V ČJ jsme začali novou kapitolu na straně 82. Přečetli jsme článek psacím písmem a pracovali podle pokynů pod textem. Zopakovali jsme si pravopis po tvrdých a měkkých souhláskách, děti pak samostatně doplňovaly i/y na pracovním listě. Na konci hodiny jsme si přečetli jarní básničku (str. 83).

Zítra máme projektový den. Budeme vyrábět a pokud nám počasí dovolí, půjdeme i ven do lesa nasypat ptáčkům do krmítek. Děti mají mít jen penál a svačinu a teplé oblečení na ven.

Pěkné odpoledne! Z. Petráňová