5. 5. 2023

Publikováno: 5. 5. 2023 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V AJ jsme zopakovali celou lekci 4, přezpívali písničky, procvičovali jsme vazby I can ..., I can't ...., zahráli si hry a připomněli si návštěvu v přírodní rezervaci. Na straně 40 a 41 jsme si prohlédli obrázky a poslouchali nahrávku The toys. V PS jsme pracovali na straně 35 a 36, věty na straně 36 cvičení 2 mají děti dopsat doma.

Skupina paní učitelky Karlové již začala lekci 5 The body. V PS mají hotovo až na stranu 37. Za úkol je opakovat slovní zásobu 5. lekce.

V ČJ jsme trénovali zdůvodňování párových souhlásek ve větách, do sešitu jsme zapsali slova, ve kterých si musíme pravopis pamatovat (str. 104 cvičení 16). Na závěr jsme opakovali slovní druhy.

V prvouce jsme opakovali hospodářská zvířata, děti pak samostatně pracovaly v PS na straně 40 a 41. Kdo nestihl ve škole, dopíše doma.

Ve čtení jsme si nejdříve povídali o blížícím se svátku, pak jsme pokračovali v četbě knížky Děti z Bullerbynu.

Děkuji za poslání peněz na fotografování, fotit se budeme ve čtvrtek 11. 5.

S dětmi se uvidíme v úterý 9. 5. Přeji všem příjemné prožití volných dní!

Z. Petráňová