4. 5. 2023

Publikováno: 4. 5. 2023 Autor(ka): Zuzana Petráňová

Milí rodiče!

V matematice jsme nejdříve procvičovali ústně formou her násobení 2, 4, 5 a 10. Do sešitů jsme pak napsali pětiminutovku na násobení 4. Až na 2 výjimky dopadlo cvičení velmi pěkně, příští týden budeme psát znovu.

Pokračovali jsme procvičováním dělení dvěma názorně manipulací s předměty i podle učebnice na straně 54, na folie jsme doplnili tabulku na dělení na stránce dole. V PS jsme na straně 53 doplnili do slovní úlohy příklady na násobení a pozorovali na obrázcích dělení mincí. Za úkol je dopsat příklady ke slovním úlohám a kreslit čtverce a obdélníky do čtvercové sítě (str. 53 v PS).

V ČJ jsme procvičovali zdůvodňování párových souhlásek, napsali jsme také diktát (uč. str. 105 cvičení 21) do sešitů. Podle učebnice jsme pracovali také ústně na straně 105 cvičení 19 a 20.

V další hodině ČJ jsme zkoušeli popis osoby podle osnovy. Pracovali jsme nejdříve ústně, popis jsme zkoušeli i napsat.

Na TV jsme šli na školní hřiště, kde jsme trénovali vytrvalost, nízké starty a sprint, hod míčkem, kluci si zahráli fotbal a holčičky procvičovaly házení a chytání míče.

Od příštího týdne budou děti opět chodit za příznivého počasí na velké přestávky ven na školní hřiště.

Přeji všem příjemný zbytek dne! Z.P.